Scroll to top
© 2020, Archex s.c.

O nas

Pracownia została założona w 1987 r., a od 1989 r. działa pod nazwą Archex. W 1996 r. działalność przekształcona została w spółkę cywilną z aktualizacją w roku 2001. Jesteśmy firmą rodzinną, choć wcale tego nie planowaliśmy. Daje nam to jednak kluczowy atut – zgranie, zaangażowanie i różne perspektywy widzenia.

W skład zespołu naszej firmy wchodzą architekci, asystent dbający o kompletność dokumentacji formalno-prawnych oraz pracownik administracyjny. Na stałe współpracujemy z projektantami wszelkich branż wspomagających: konstrukcje, instalacje sanitarne (wod-kan, c.o., wentylacja i klimatyzacja, gaz, gazy techniczne), instalacje elektryczne i niskoprądowe, technolodzy, branża drogowa, projektowanie zieleni. Obsługę inwestycji wspomagają geodeci, geolodzy oraz eksperci różnych dziedzin: konserwacji zabytków, mykologii, materiałoznawcy oraz rzeczoznawcy (ds. ochrony przeciwpożarowej, Sanepid i BHP).

Naszą rolą jest zaproponowanie Inwestorowi rozwiązania najlepiej dopasowanego do jego potrzeb – funkcjonalnych, estetycznych i ekonomicznych. Koordynujemy wszystkie branże oraz stronę administracyjną inwestycji, uzyskując wszystkie konieczne dokumenty do pozwolenia na budowę lub do pozwolenia na użytkowanie włącznie.

Anna Laskowska-Łapa

Anna Laskowska-Łapa

Architekt

Absolwentka Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Posiada pełne uprawnienia w projektowaniu architektonicznym bez ograniczeń. Specjalizuje się w architekturze opieki zdrowia.

Zainteresowania: podróże, kuchnie świata, projektowanie ogrodów

Wojciech Łapa

Wojciech Łapa

Architekt

Absolwent Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Posiada pełne uprawnienia w projektowaniu architektonicznym bez ograniczeń. Specjalizuje się w projektach obiektów administracji i służb mundurowych oraz kolejach linowych.

Zainteresowania: fotografia, historia Europy, zwierzęta świata

Ewa Burejza

Ewa Burejza

Architekt

Absolwentka Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki i historii sztuki Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. W trakcie pisania pracy doktorskiej dotyczącej architektury współczesnej powstającej w zabytkowej tkance miejskiej.

Zainteresowania: architektura współczesna wśród zabytków, witrażownictwo, boks